Блог методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу Ліцею "Науковий" Міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області"
Шукати в цьому блозі
STEM проєкт "Сонячна панель"
12 грудня 2022 року учні ліцею "Науковий" у рамках проєкту "Сонячна панель" презентували власну розробку зарядного пристрою на сонячних батареях.
Над створенням приладу працювали Артем Жерновий, Євгеній Гревцов, Дмитро Бойко та Дмитро Хоменко.
Протягом двох тижнів ліцеїсти сконструювали пристрій, протестували його працездатність, перевірили ефективність роботи.
У ході реалізації проєкту учні встановити переваги та недоліки сонячної енергетики, удосконалили навички роботи з електронними приладами.
Кропивницький ліцей “Науковий” вкотре підтверджує, що не дарма носить свою назву. Сьогодні, 12 грудня, його учні, дев’ятикласники Артем Жорновий, Євген Гревцов, Дмитро Бойко та семикласник Дмитро Хомутенко презентували результати своєї наукової роботи.
Над портативною сонячною панеллю, за допомогою якої можна заряджати гаджети та павербанки, підлітки працювали разом. За основу взяли 14 сонячних елементів, які змонтували на саморобному каркасі. У планах вдосконалити виріб, щоб він автоматично повертався за сонцем. За словами юних винахідників, найбільше часу пішло на тестування системи.
- Науково-дослідницька робота наших учнів триває постійно. Діти охоче відгукнулися на пропозицію зібрати сонячну панель і з ентузіазмом взялися її реалізовувати, - розповів вчитель фізики Іван Лаврусенко. - На меті було створення не лише цікавого, а й корисного продукту. Зважаючи на обставини, в яких опинилася наша країна, сонячна енергетика нині на піку актуальності. Тож крокуємо в ногу ж часом і залучаємо до цього наших учнів.
Учасникам презентації також продемонстрували, як працює робот-маніпулятор, що керується з мобільного телефону і за допомогою електромагніту може захоплювати і переміщувати металеві предмети. Він — теж одна із розробок учнів ліцею.
Директорка КЗ “Ліцей “Науковий”, депутатка Кропивницької міської ради Наталія Чередніченко подякувала учням і педагогам навчального закладу за їх плідну діяльність, яка не лише сприяє навчальному процесу, а й має практичну цінність.
Після Фалеса Мілетського визначну роль у розвитку математики відіграв видатний представник еллінської культури – філософ і математик Піфагор. Точних історичних даних про життя і діяльність Піфагора не збереглося. За переказами, Піфагор народився близько 580 р. до н.е. на о.Самос біля іонійського узбережжя Середземного моря, в багатій купецькій сім'ї. Перші наукові знання він здобув від ученого Ферекіда з м. Сіроса. Згодом Піфагор познайомився з уже відомим на той час філософом-математиком Фалесом і за його порадою вирушив до Єгипту – центру тодішньої наукової і дослідницької діяльності. Проживши в Єгипті 22роки і у Вавілоні 12 років, він здобув глибокі знання з природничих і математичних наук. Повернувшись на о. Самос, Піфагор планував створити філософську школу. Але з невідомих причин він незабаром залишив Самос і оселився в м. Кротоні — грецькій колонії на півдні Італії. Тут Піфагор знайшов сприятливі умови для своєї діяльності. Він зібрав навколо себе групу однодум...
2 3-26 жовтня 2023 року в ліцеї "Науковий" (корпус за адресою вул. Ю.Коваленка 9А) І (ліцейний) етап олімпіади з математики,фізики,економіки, астрономі ї, технологі й, інформаційн их технологі й, інформатик и предмет дата математика 24.10.2023 фізика 23.10.2023 економіка 26.10.2023 астрономія 25.10.2023 технології 24.10.2023 інформаційні технології 26.10.2023 інформатика 25.10.2023
У середу 5 квітня відбулося засідання методичного об'єднання вчителів математики, фізики, інформатики, технологій. На засіданні було підведено підсумки за період навчання у ІІ семестрі, розглянуто ряд питань: "Особливості підготовки учнів до ЗНО" - Костюкевич П.П, Левицький Я.В, презентація STEAM - проєктів ( Ніколайченко Н.В, Цима С.В, Зарва Н.О.). Сплановано роботу на ІІ семестр.
Коментарі
Дописати коментар