Перейти до основного вмісту

Науковий пікнік


11 жовтня 2021 року в ліцеї "Науковий" до 40 річниці закладу відбулося грандіозне дійство, вперше в нашій історії, "Науковий пікнік".

З метою популяризарції серед школярів вивчення природничих наук було представлено локації двох методичних об'єднань: природничого та фізико-математичного.

Вчителі разом з учнями представили цікаві досліди та демонстрації.

Мажара А.О. занурила дітей в глибину хімічної науки, показавши цікаві хімічні досліди.

Гальчук Р.В. спільно з центром туризму познайомили учнів з прекрасним світом подорожей і дали змогу стати їх учасниками.

Якушенко О.В. зацікавила дітей будовою вулкану та світлинами найбільших вулканів світу та демонструвала це на власноруч виготовленій моделі вулкану.

Дмитренко А.О. та Харитонова Ю.В. організували цікаву подорож руслом крові людини, використовуючи застосунок Mozabook. За допомогою мікроскопа дослідили будову клітин. В доступній формі дітям було донесено та показано, як встановлюють лікарі групи крові людини.

Вчитель Хохлова І.М. разом з учнями провели ряд експериментів, які розкрили цікавинки повсякденного життя. Зокрема, показали циркуляцію води у рослині за допомогою фарбників, розглянули вирощений гриб "Мукор" під мікроскопом, погралися з речовиною, яка може бути твердою та рідкою одночасно ("неоньютонівська речовина"), виконали дослід "Змії Фараона" з використанням таблеток глюконату кальцію, довели двома дослідами, що чіпси надмірно насичені жирами та шкідливі для організму.

Яковлєва Л.М. та Гуненко Т.В. організували виставку моделей космічних апаратів та літаків, які знаходяться на озброєнні української армії.

Вчителі інформатики Ніколайченко Н.В. та Ткаченко В.В. продемонстрували учням можливості використання смартфонів на уроках інформатики, розповіли про додатки Futirio та Quiver. Діти були вражені результатами роботи з доповненою реальністю.

Вчителі математики Жосан О.М., Рябоконь Є.Ф., Цима С.В.провели математичну гру "Хто не зіб'ється", змагання на складання "кубика-рубіка", математичний фокус "Відгадай рік народження ".

Завдяки майстрам виробничого навчання Резчикову О.Г. та Нетребенку С.М учні дізналися про будову вантажного автомобіля та особливості вивчення автосправи в закладі.

Учням були показані захоплюючі досліди, які сприяли розвитку інтересу до вивчення фізики, хімії, біології, географії, астрономії, математики та інформатики. Діти мали змогу самостійно долучитися до експериментів, отримавши величезне задоволення.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Піфагор Самоський (близько 580—500 pp. до н. е.)

Після Фалеса Мілетського визначну роль у розвитку математики відіграв видатний представник еллінської культури – філософ і математик Піфагор.   Точних історичних даних про життя і діяльність Піфагора не збереглося. За переказами, Піфагор народився близько 580 р. до н.е. на о.Самос біля іонійського узбережжя Середземного моря, в багатій купецькій сім'ї. Перші наукові знання він здобув від ученого Ферекіда з м. Сіроса. Згодом Піфагор познайомився з уже відомим на той час філософом-математиком Фалесом і за його порадою вирушив до Єгипту – центру тодішньої наукової і дослідницької діяльності. Проживши в Єгипті 22роки і у Вавілоні 12 років, він здобув глибокі знання з природни­чих і математичних наук. Повернув­шись на о. Самос, Піфагор плану­вав створити філософську школу. Але з невідомих причин він незаба­ром залишив Самос і оселився в м. Кротоні — грецькій колонії на півдні Італії. Тут Піфагор знайшов сприятливі умови для своєї діяльно­сті. Він зібрав навколо себе групу однодум

Засідання МО

 У середу 5 квітня відбулося засідання методичного об'єднання вчителів математики, фізики, інформатики, технологій. На засіданні було підведено підсумки за період навчання у ІІ семестрі, розглянуто ряд питань: "Особливості підготовки учнів до ЗНО" - Костюкевич П.П, Левицький Я.В, презентація STEAM - проєктів  ( Ніколайченко Н.В, Цима С.В, Зарва Н.О.). Сплановано роботу на ІІ семестр.

Обери майбутню професію

11 квітня відбувся профорієнтаційний захід «Якісна профільна освіта кожній дитині» в рамках проєкту «Обери майбутню професію». Управління освіти Кропивницької міської ради організувало захід на базі Кіровоградського фахового медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна.